+90 (850) 888 75 96
info@bdknetonline.com

NLP Eğitimi Nedir?

Eğitmen Adı Yönetici Kategori Nesne 1 Jul 2021

NLP Eğitimi Nedir? 4 Maddede NLP Eğitimi

NLP, pozitif düşünme ve pozitif düşünme yapısını hayata uygulama tekniğidir. Bizi biz yapan şey, olaylara karşı verdiğimiz tepkiler ve olaylar karşısındaki düşüncelerimizdir. NLP’yi şu şekilde açıklamak mümkündür; farkında olarak ya da farkında olmadan yapılan negatif davranışları pozitife çevirmek için kullanılan teknikler bütünü. NLP kişide arınma ve yenilenme hissi sağlar. NLP, kişinin kendi iç dünyasıyla ve çevresiyle kurduğu diyaloglara ve geçmişten geleceğe kadar geniş bir alanda çalışır. Bu yazımızda, NLP eğitimi nedir, kimler NLP eğitimi alabilir, NLP eğitimi neleri içermektedir ve NLP eğitimi iş imkânları nedir? Tüm bu soruları cevaplayacağız.

NLP Eğitimi Nedir?

NLP, günlük olarak farkında olmadan yaptığınız davranışlarını bilinçli hale getirmek üzerine çalışılan bir eğitimdir. İngilizcede "Neuro-Linguistic Programming"in kısaltması olan NLP, Türkçeye “Sinir Dili Programlaması” şeklinde çevrilmektedir.  NLP aslında varsayımlar üzerine kurulmuş bir bilim dalıdır. Bu varsayımlar NLP eğitiminin temelini oluşturan en önemli unsurlardır.


NLP eğitiminin amacı, yapılan her davranışın farkına vararak negatif davranışları pozitife çevirmektir. NLP eğitimi, öncelikle kişinin kendisini tanımasını ve kendini fark etmesini sağlar. Kendini fark eden birey kendini geliştirme yolunda sağlam adımlar atar. NLP eğitimi kişinin eğitim hayatından iş hayatına kadar pozitif geri dönüşler yaşamasını sağlar.

Kimler NLP Eğitimi Alabilir?

NLP eğitimi çok yönlü olduğundan pek çok kişinin bu eğitimi alması mümkündür. Öncelikle öğrencileri iyi anlamak ve onlara fayda sağlamak isteyen ve kendini geliştirmek isteyen öğretmenler, koçluk hizmeti vermek isteyen kişiler, toplumsal hizmet uzmanları, sağlıklı iletişim kurmak isteyenler, kendi yaşam süresinde bütünlüğü yakalamak ve dengeyi kurmak isteyen kişiler ve de NLP konusunda kendini geliştirmek isteyen tüm kişiler bu eğitimi alabilirler.

Eğitim Neleri İçermektedir?

NLP eğitimi son derece geniş bir içeriğe sahiptir. Öncelikle kişiye kendisi olmasını ve de kendini değerli görmesini sağlama amacı taşır. Eğitim öğretim hayatı başta olmak üzere iş hayatında başarılı olmayı sağlayacak nitelikler bulundurur. Bunların dışında psikoterapi alanında kişiyi destekleme amacındadır. Sosyal korkular, panik atak, stres ve öfke kontrolü, beslenme bozuklukları, cinsel sorunlar ve kaygı bozuklukları ve bu türdeki problemlerin giderilmesi için çalışmalar uygulanır.

NLP Eğitimi İş İmkânları Nelerdir?

NLP eğitimi şirket çalışanlarının kişisel gelişimini desteklemek için alınması gereken bir eğitimdir. NLP eğitimi alarak şirkette ortak stratejilere ve hedeflere bağlı kalmak çok önemlidir. Bu eğitim sayesinde huzurlu bir iş ortamında çalışmayı, iş yerindeki yönetici, çalışan fark etmeksizin herkesin birbiri ile sağlıklı bir iletişim kurduğu ve takım çalışmalarını sürdürdüğü bir platformda çalışmak mümkündür. NLP eğitimi sayesinde uyumlu ve donanımlı bireyler haline gelindiği için NLP eğitimi birçok alanda iş imkânı sağlar.


Bu yazımızda NLP nedir, NLP eğitimi nedir bu konuda detaylı bilgiler vermeyi hedefledik. 4 Maddede NLP eğitimini açıkladık. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek NLP Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ya da "kurslarımız" sayfamızdan eğitime kaydolabilirsiniz.


Yorumlar (1)

ERDİ AKARSU Öğrenci
5 Jul 2022 | 09:14

15